Logo
lv en

Pasākumi

09.12.2022

09:45 - 12:30

Seminārs par atkritumu savākšanas laukumu prasībām un atkritumu poligonu finansiālās ilgtspējas izvērtējuma rezultātiem

LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar izpildītājiem SIA “Geo Consultants” un SIA “Konsorts” organizē tiešsaistes semināru par izstrādātajiem pētījumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Seminārā tiks sniegta informācija par divu pētījumu izstrādes rezultātiem:

A.      Pētījums par minimālo prasību pārskatīšanas nepieciešamību attiecībā uz šķiroto atkritumu savākšanas laukumu pārklājumu atkarībā no iedzīvotāju skaita;

B.      Vienpadsmit atkritumu poligonu finansiālās ilgtspējas izvērtējums.

Seminārā aicināti piedalīties pārstāvji no pašvaldībām, valsts pārvaldes iestādēm, atkritumu apsaimniekošanas jomas profesionālajām asociācijām, atkritumu poligonu un šķirošanas centru apsaimniekotājiem, atkritumu apsaimniekošanas komersantiem, izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču atkritumu apsaimniekotājiem

Norises laiks -  09.12.2022.

Norisies vieta: tiešsaiste ZOOM platformā, saite: https://us06web.zoom.us/j/82511975454?pwd=Rk0rdXhlUW56Q0FJclpzVk54VXRNdz09 

Meeting ID: 825 1197 5454

Passcode: 261108

Lūdzam līdz 8.decembrim reģistrēties šajā saitē: https://forms.gle/iDPoQi2M5GGZYpCu5

Dalība pasākumā bez maksas

 

Semināra darba kārtība

9.45      Reģistrācijas sākums

10.00    VARAM pārstāvju ievadvārdi

10.05    Pētījums par minimālo prasību pārskatīšanas nepieciešamību attiecībā uz šķiroto  atkritumu savākšanas laukumu pārklājumu atkarībā no iedzīvotāju skaita

a.       Prezentācija par izpildes ziņojuma projekta rezultātiem – prezentē SIA “Geo Consultants” pārstāvis

b.       Jautājumi, diskusijas, priekšlikumi par izpētes rezultātiem.

11.00  Vienpadsmit atkritumu poligonu finansiālās ilgtspējas izvērtējums:

c.       Prezentācija par izvērtējuma rezultātiem – prezentē SIA “Konsorts” un  SIA “Geo Consultants” pārstāvji

d.       Jautājumi, diskusijas, priekšlikumi par izvērtējuma rezultātiem.

Noslēgums – plkst.12.00-12.30.

07.12.2022

10:00 - 15:00

LBP ar iepirkumu speciālistiem un ilgtspējas ekspertiem diskutēs par būvmateriālu un būvniecības atkritumu aprites sistēmas principiem

Apritīgums būvniecībā būs izaicinājums ne vien nozares saistīto industriju profesionāļiem, bet arī izglītības iestādēm un likumdevējam. Resursu efektīva, ilgtspējīga, klimatneitrāla saimniekošana prasa atšķirīgu regulējumu, paradumus, rutīnas, bet galvenokārt – domāšanas veidu.  

Noslēdzot izpētes posmu ES LIFE programmas un valsts līdzfinansētā integrētā projekta «Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju» (LIFE "Atkritumi kā resursi") Latvijas Būvuzņēmēju partnerība (LBP) uzsākusi diskusiju ar būvniecības procesa dalībniekiem un uzraugiem, lai noskaidrotu potenciālos šķēršļus un iespējas sistēmas pilnvērtīgai ieviešanai publiskajā un komercsektorā.

Nolūkā iepazīstināt būvdarbu pasūtītāju pārstāvjus ar pētījuma procesā gūtajām atziņām un identificētajiem uzdevumiem būvniecības aprites sistēmas ieviešanai, LBP 7. decembrī piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) rīkotajā ikgadējā konferencē par zaļā publiskā iepirkuma aktualitātēm, kurā jau tradicionāli aktuālo tematu vidū ir būvniecības nozare.

LBP cer uz būvniecības un iepirkumu speciālistu un ilgtspējas ekspertu atsaucību, diskutējot par viņu redzējumu, organizāciju kompetencēm un iespējām aprites principu ieviešanā būvdarbu pasūtījumos.

Semināra gaitā LBP aicinās dalībniekus aizpildīt aptauju:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZ1k8n4x1cxlHz6VcaAByusCeQ37C4wBLoC5tXXA2QhxapjA/viewform?embedded=true

Konferencē klātienē var piedalīties Ogres bibliotēkā. Vairāk informācijas par pasākumu VARAM tīmekļa vietnē un sociālo tīklu profilos.

Jautājumus vai komentārus par pilnvērtīgas būvmateriālu un būvniecības atkritumu aprites sistēmas izveidē publiskajā un komercsektorā gaidām uz e-pastu brigita.viksne@latvijasbuvnieki.lv

Projekts “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju" (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014 tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras  (CINEA) nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.

06.12.2022

10:00 - 14:00

Mācību konferencē eksperti diskutēs, kā sekmēt ilgtspējīgu būvniecības nozares attīstību

Otrdien, 6. decembrī vides, atkritumu apsaimniekošanas un būvniecības nozares eksperti kopā ar pašvaldību pārstāvjiem mācību konferencē “Būvniecības atkritumu apsaimniekošana - kā sekmēt ilgtspējīgu nozares attīstību?”

 Pārrunās problēmas, izaicinājumus un iespējas, kas būvniecības atkritumu apsaimniekošanas jomā definētas Latvijas Vides aizsardzības fonda projektā “Vienotu vadlīniju izstrāde un sabiedrības izglītošana par pareizu būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un no pārstrādātiem būvniecības atkritumiem iegūtu materiālu kā vērtīgu resursu un izejmateriālu izmantošanu būvniecībā”. Konferencē tiks prezentēti arī projekta laikā īstenotās izpētes rezultāti un mācību programma, kas vienotas un ilgtspējīgas izpratnes attīstīšanai izstrādāta gan ekspertiem, kas pārrauga, kontrolē un īsteno būvniecības projektus, gan augstskolu studentiem.

Mācību konference ir viena no Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) projekta (reģ. Nr. 1-08/185/2020) aktivitātēm, ko vada un koordinē Latvijas atkritumu saimniecību asociācija (LASUA).

Konference notiks tiešsaistē 6. decembrī plkst. 10:00, vides pakalpojumu uzņēmuma “CleanR” Facebook lapā. Tiešsaistes konference ir bez maksas un ikviens interesents konferences norisei var sekot līdzi tiešsaistē, pievienojoties saitei:šeit.

Ar papildus informāciju var iepazīties šeit.

24.11.2022

10:00 - 15:00

24.novembrī notiks ikgadējā konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”

Šā gada 24.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst. 15.00 norisināsies ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”. Konferencē, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem un nozares ekspertiem, diskutēs par to, kā Latvijai virzīties uz zaļāku ekonomiku, ilgtspējīgāku uzņēmējdarbību un saudzīgāku resursu izmantošanu, tostarp, Latvijas energoneatkarības veicināšanai.

Konferenci “Latvija – valsts bez atkritumiem” tiešraidē ikviens interesents bez maksas varēs vērot portālā “Delfi.lv” sadaļā “Tiešraides”, kā arī Latvijas Zaļā punkta kanālā sociālajā tīklā “Facebook”.

03.11.2022

11:00 - 13:30

Seminārs/diskusijas “Tekstila šķirošanas sistēmas izveide Latvijā no 2023.gada – cik gatavi esam un kas vēl jāpaveic?”

Aicinām Jūs šā gada 3.novembrī no plkst.11 līdz 13.30 apmeklēt semināru / diskusiju “Tekstila šķirošanas sistēmas izveide Latvijā no 2023.gada – cik gatavi esam un kas vēl jāpaveic?”. Pasākums norisināsies restorānā “Hercogs Garden”, Malduguņu ielā 2, Mārupē.

 

Datu prezentācijās un ekspertu diskusijā piedalīsies:

Kaspars Zakulis, Latvijas Zaļā punkta direktors;

Jānis Aizbalts, “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs;

Rudīte Vesere, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore;

Dace Akule, biedrības “Zaļā Brīvība” ilgtspējīgas modes eksperte;

Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs;

Guntis Strazds, Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas vadītājs;

Jānis Vilgerts, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas (LASUA) valdes priekšsēdētājs;

Sniedze Sproģe, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece.

 

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu apmeklējumam, lūdzam dalībai pasākumā reģistrēties līdz 1.novembrim.