Logo
lv en

Pasākumi

10.05.2024

15:00 - 20:00

Aicinām uz velo andeli un zaļo pirkstiņu darbnīcu Cēsīs

Aicinām uz velo andeli un zaļo pirkstiņu darbnīcu Cēsīs!

Atzīmējot velo sezonas un pavasara stādīšanas darbu sākumu, aicinām 10. maijā no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00 apmeklēt Mākslas telpas “Mala” pagalmā (Lenču ielā 11, Cēsīs) notiekošo velo andeli un zaļo pirkstiņu darbnīcu.

No plkst. 15.00 varēsiet atstāt kultūras telpā “Mala” velosipēdus pārdošanai vai atdošanai, bet no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 apmeklēt velosipēdu tirgu.

Programmā:

velo andele - pārdod savu velo vai iegādājies lietotu;

stādu un podiņu maiņa;

zaļo pirkstiņu darbnīca;

lekcija, kā pašam ievākt sēklas.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Ja radušies jautājumi, sazinies ar Dainu Tēraudu, zvanot pa tālruni 25411696.

24.04.2024

10:00 - 16:30

Seminārs “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”

Lai informētu par gaidāmajām izmaiņām plastmasas iepakojuma apsaimniekošanā no šā gada 1.jūlija, kā arī lai skaidrotu iespējamos risinājumus iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai, “Latvijas Zaļais punkts” rīko semināru “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”, kas notiks šā gada 24.aprīlī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:30 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulā, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Seminārs paredzēts iepakojuma ražotājiem, tirgotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides aizsardzības speciālistiem un citiem interesentiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas un pēc iepriekšējas pieteikšanās, rakstot uz evija@zalais.lv līdz 22.aprīlim. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.

26.03.2024

11:00 - 12:30

Dialogs ar zinātni par tēmu “Atkritumi kā resursi aprites ekonomikas kontekstā”

06.03.2024

09:30 - 15:00

Seminārs "Industriālā simbioze: ilgtspējīga konkurētspēja un resursu izmantošana"

Mēs, vides tehnoloģiju klasteris CLEANTECH LATVIA, esam pārliecināti, ka Jūs savā uzņēmumā jau esat ļoti uzmanīgi pārskatījuši savas iespējas optimāli izmantot izejvielu, enerģētiskos resursus, kā arī izvērtējuši risinājumus ražošanas atlikumu tālākai izmantošanai vai pārstrādei.

Tomēr mūsdienu industriālās attīstības procesi pierāda, ka ir iespējams šajā jomā attīstīties vēl tālāk. Tādēļ aicinām Jūsu uzņēmumu apmeklēt izglītojošo semināru par iespējām Latvijā attīstīt un ieviest industriālo simbiozi (IS) - procesu, kurā Jūsu rūpnieciskā procesa blakusprodukti un atlikumi var kļūt par izejvielām citai nozarei vai uzņēmumam. 

Pievienojies Industriālās Simbiozes platformai https://sinergia.lv/.

CLEANTECH LATVIA ir tīro tehnoloģiju klasteris, kas apvieno Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumus un pētniecības iestādes tīro tehnoloģiju jomā un veicina šo tehnoloģiju izmantošanu. Vairāk: www.cleantechlatvia.com

Reģistrējieties šeit, vietu skaits ierobežots!

Uz tikšanos seminārā!

06.03.2024

09:30 - 15:00

Seminārs ražotāju atbildības sistēmām par apsaimniekošanas plānu īstenošanu, pārskatu kvalitāti un aktualitātēm.

Valsts vides dienests šī gada 6. martā organizēs semināru ražotāju atbildības sistēmām (RAS) un to auditoriem par apsaimniekošanas plānu īstenošanu, pārskatu kvalitāti un aktualitātēm.

Seminārs plānots klātienē, Rūpniecības ielā 23, Rīgā, plkst. 09:30 līdz 15:00.

Semināra programma:

Tiekamies klātienē!

 

01.03.2024

10:00 - 16:00

Konference "Radīt labāk, lietot ilgāk - atkritumi kā resursi Latvijā!"

Projekta ‘’No atkritumiem uz resursiem’’ komanda ar prieku aicina Jūs uz dalību mūsu rīkotajā konferencē ''Radīt labāk, lietot ilgāk - atkritumi kā resursi Latvijā!''. Konference notiks 2024. gada 1. martā Cēsīs. Tajā satiksies projekta eksperti, Latvijas uzņēmumi, politikas plānotāji un atkritumu apsaimniekotāji. Apvienojot dažādās pieredzes, domājot par industriālo simbiozi starp uzņēmumiem, tiks veidota rentabla zināšanu apmaiņa ar uzņēmējiem un politikas plānotājiem par atkritumu aprites vērtību un industriālās simbiozes potenciālu uzņēmējdarbībā!

Konference tiks organizēta divos segmentos:

·       ''Ražošana'': Projekta eksperti dalīsies ar gūtajiem secinājumiem par ilgtspējīgu procesu un resursu pārvaldību ražošanas posmā, piedāvājot risinājumus aprites optimizēšanai.

·       Paneļdiskusija:  Projekta eksperti, ražošanas nozares pārstāvji un politikas veidotāji kopīgi risinās tiem aktuālās problēmas aprites ekonomikas ieviešanā, veicinot industriālo simbiozi starp uzņēmumiem.

·       ''No patērētāja līdz apsaimniekotājam'': Projekta eksperti dalīsies ar apritīgas atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējas izmantošanas iespējām gan patērētāja, gan apsaimniekotāju pusē

·       Paneļdiskusija: Projekta partneri, pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāji meklēs risinājumus poligonos noglabājamo atkritumu apjoma samazināšanai.

 

Konferences norises vieta: Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12-1, Cēsis

Dalība konferencē ir bezmaksas.  

Mēs Jūs laipni aicinām ieplānot šo konferenci savā kalendārā un reģistrēt savu dalību ŠEIT

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar info@baltijaskrasti.lv

 

Ar lielu prieku sagaidīsim Jūs starp mūsu konferences dalībniekiem.

25.01.2024

09:30 - 16:00

Ekoskolu pedagogiem notiks otrās mācības par atkritumu apsaimniekošanu un aprites ekonomiku

2024. gada 25. janvārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies otrās pedagogu mācības projekta “No atkritumiem uz resursiem” ietvaros.

Dienas kārtība:

25.01.2024 – 00:00

līdz

14.04.2024 – 23:59

Aicinām studentus piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā ar balvu fondu 3000 euro

Izsludināts zinātniski pētniecisko darbu konkurss studentiem ar mērķi veicināt izpratni par pārtikas un bioloģisko atkritumu novēršanas un apsaimniekošanas jautājumiem Latvijā. Konkursa ietvaros studentiem tiek dots uzdevums izstrādāt zinātniski pētnieciskos darbus par tēmām, kas saistītas ar pārtikas un bioloģisko atkritumu novēršanas vai apsaimniekošanas jautājumiem.

Papildus informāciju par konkursa nosacījumiem meklēt zemāk:

1.     konkursa nolikums;

2.     pieteikuma anketa.

Lai veicas!