Logo
lv en

Šķiro visā Latvijā

01.11.2022

Katru gadu Latvijā tiek būtiski attīstīta atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūra, kā arī  uzlabota informācijas pieejamība iedzīvotājiem par šķiroto atkritumu nodošanas iespējām.

Lai iedzīvotāji var vieglāk orientēties atkritumu šķirošanā un nodošanā, ir izveidota vienota atkritumu šķirošanas tīmekļvietne www.skiroviegli.lv ar pieejamiem atkritumu dalītās savākšanas punktiem un laukumiem, tai skaitā arī depozīta iepakojuma savākšanas vietām  visā Latvijā.

Skiroviegli.lv ir uzskatāmi attēlotas vietas Latvijas kartē, kur var nodot dažādus atkritumu veidus,  piemēram, plastmasas, stikla, metāla, elektriskās un elektroniskās iekārtu, lielgabarīta, būvniecības un cita veida atkritumus.

2022. gada sākumā, kad Latvijā tika izveidota depozīta sistēma dzērienu iepakojumam, arī skiroviegli.lv tika papildināta informācija par automatizētās un manuālās depozīta iepakojuma savākšanas vietām visā Latvijas teritorijā. 

Visas publiski pieejamās dalītās atkritumu savākšanas vietas atrodamas vietnē skiroviegli.lvPubliski pieejamās dalītās atkritumu savākšanas vietas atrodamas vietnē skiroviegli.lv

Šobrīd vietnē skiroviegli.lv ir attēlotas 4780 dalīto  atkritumu pieņemšanas vietas (atkritumu laukumi un punkti), tai skaitā 1317 depozīta iepakojuma pieņemšanas vietas. Skiroviegli.lv regulāri tiek atjaunota informācija, sadarbojoties ar Latvijas pašvaldībām, kuras sniedz aktuālāko informāciju par atkritumu nodošanas iespējām visā Latvijas teritorijā. Normatīvajā regulējumā ir uzlikts par pienākumu atkritumu apsaimniekotajiem vietnē ievadīt un aktualizēt jaunāko informāciju par publiski pieejamiem atkritumu dalītās savākšanas punktiem un laukumiem.  

Arī ikviens iedzīvotājs tiek aicināts aktīvi iesaistīties gan atkritumu šķirošanā, gan arī atkritumu dalītās vākšanas sistēmas uzlabošanā un rūpēs par vidi, sniedzot atgriezenisko saiti, proti, skiroviegli.lv atstāt savu ierakstu  -  komentārus, ieteikumus  vai ziņot par neatbilstībām.

Iedzīvotājiem šķirot atkritumus arī ir izdevīgi, jo šķirojot atkritumus tiek  būtiski samazināti izdevumi par sadzīves atkritumu izvešanu. Jāņem vērā, ka aptuveni puse no mūsu katra ikdienā radītajiem atkritumiem ir piemēroti pārstrādei. Turklāt ar katru gadu maksa par sadzīves atkritumu izvešanu tiek paaugstināta, un ar katru gadu finansiālais ieguvumus no atkritumu šķirošanas būs jūtamāks.

Atkritumu šķirošanai ir ļoti būtiska nozīme apglabājamo atkritumu daudzumu samazinošos procesos, jo viens cilvēks rada aptuveni 400 kg atkritumu gadā un no  katra indivīda rīcības  ir atkarīgs, kur nonāks radītie sadzīves atkritumi – vai tie nonāks atkritumu poligonos vai arī tiks nodoti otrreizējai pārstrādei.

Jau tagad projekta ietvaros tiek nodrošināta skiroviegli.lv funkcionalitātes pilnveidošana, kā arī turpmāk tiks uzlabota informācijas pieejamība par šķiroto atkritumu nodošanas iespējām Latvijā.

Dalīties:

Atbildīga un videi draudzīga Cēsu pilsētas svētku svinēšana

19.07.2024

Lai nodrošinātu ne vien krāšņu, bet arī atbildīgu un...
Lasīt vairāk
Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” attīstās izglītības un vides aizsardzības veicināšanai

17.07.2024

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” paspārnē...
Lasīt vairāk
Grēta Girvaite: Permakultūras rīks “GALA Dārzs”

15.07.2024

Noslēdzot rakstu sēriju par zinātniski pētnieciskā...
Lasīt vairāk
Latvijā attīstās koprades darbnīcu koncepts

09.07.2024

No 3D printera līdz šujmašīnai – koprades darbnīcās var...
Lasīt vairāk