Ekspedīcijas laikā būs iespēja izzināt piekrasti un jūru, piedaloties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, kā arī iepazīt reālo piekrastes piesārņojuma situāciju. Aicinām visus interesentus pievienoties ekspedīcijas komandai, kā ierasts katru gadu, izvēloties sev tīkamāko posmu.
Mēneša laikā, no 13. jūlija līdz 13. augustam, tiks mērota Latvijas piekraste, no Igaunijas līdz Lietuvas robežai, kas ir aptuveni 500 kilometru garš ceļš. Pirmā tikšanās jau šo sestdien plkst. 12.30 pie Ainažu mola, no kurienes dosimies uz Kuivižiem.
Ekspedīcijas dalībnieki jau pirmajās nedēļās varēs iepazīties ar Latvijas piekrasti un piedalīties jūru piesārņojošo atkritumu datu apkopošanā. Dažādi dabas eksperti pievienosies posmos, lai palīdzētu labāk izprast un novērtēt mūsu piekrasti un jūru.
Sākuma posmu ceļabiedrs būs Artūrs Jansons no Dabas aizsardzības pārvaldes, kas stāstīs par klimata pārmaiņām un planētas nākotni. Nākamajos piekrastes posmos pievienosies dažādi dabas eksperti - LVMI "Silava" zinātniskais asistents Raitis Meļņiks, Purva akadēmijas vadītāja Ilze Ozola, Latvijas Dabas fonda biotopu eksperte Līga Gavare un Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības un tūrisma daļas vadītājs Jānis Šlūke. Par pārējām aktivitātēm un lektoriem varēs uzzināt sekojot līdzi Facebook lapai Mana jūra.
Ekspedīcijas pirmajā nedēļā, 17. jūlijā no plkst. 10.00 Saulkrastu centra ludmalē notiks pasākums bērniem ar dažādām nodarbībām un aktivitātēm.
Plkst. 10.00:
● SIA “ZAOO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides izglītības talismans
skudra Urda skaidros atkritumu samazināšanas nozīmi un to, kā veidot
bezatkritumu pikniku dabā
● Vides izglītības fonds iepazīstinās ar dažādiem atkritumu veidiem piekrastē un
monitoringa procesu
● Biedrība "Peldēt droši" vadīs nodarbību bērniem par drošu uzvedību pie un uz
ūdens “Kā nenoslīkt” (iepriekšēja reģistrēšanās: ej.uz/peldetdrosinodarbibas).
● Biedrība "Peldēt droši" vadīs nodarbību brīvprātīgo uzraugu pie ūdens
apmācības pieaugušajiem (iepriekšēja reģistrēšanās:
ej.uz/peldetdrosinodarbibas).
Plkst. 11.00:
● Latvijas Hidroekoloģijas institūts iepazīstinās ar Baltijas jūras augiem un dzīvniekiem
Sadarbībā ar Saulkrastu pašvaldību un Vides izglītības fondu, pasākuma laikā pie Saulkrastu centra pludmales ieejas varēs vērot lietus notekas apgleznošanu. Tiks radīts mākslas darbs, kas ikdienā atgādinās, ka lietus notekas nav atkritumu tvertnes.
Pieteikšanās ekspedīcijai: manajura.lv/pieteiksanas/
Par nepieciešamo ekspedīcijai: https://manajura.lv/noderigi/
Ar ekspedīcijas grafiku var iepazīties: https://manajura.lv/kalendars/
Zaļās ekspedīcijas (LIFE projekta “No atkritumiem uz resursiem” ietvaros) mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai, kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības, un uzņēmējus kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā.