Šā gada 6. septembrī Āgenskalna tirgus telpās norisinājās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas organizēts pasākums, kurā piedalījās 15 Latvijas sociālo un 15 lielo komercuzņēmumu pārstāvji. Pasākuma galvenais mērķis bija veicināt sadarbību starp uzņēmumiem, lai attīstītu sociālās ietekmes biznesa modeli un izveidotu ilgtspējīgas partnerības.
Dalībnieki, tostarp sociālie uzņēmumi, kas piedāvāja plašu preču un pakalpojumu klāstu – no korporatīvajām dāvanām līdz ēdināšanas pakalpojumiem, pasākumu organizēšanai un informatīvajām kampaņām – aktīvi dalījās idejās un meklēja iespējas sadarbībai. Komercuzņēmumi izrādīja interesi par sociālo uzņēmumu piedāvātajām iespējām, īpaši uzsverot darba integrācijas jautājumu nozīmīgumu.
Jau ziņots, ka SIA “ZAAO” sadarbībā ar Klimata un enerģētikas ministriju un 21 partneri īsteno Eiropas Savienības LIFE programmas integrēto projektu Nr. LIFE20 IPE/LV/000014 “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE Waste To Resources IP) .
Projekta mērķis ir veicināt aprites ekonomikas ieviešanu Latvijā, īpaši atkritumu apsaimniekošanas nozarē, radot sistēmu, kurā atkritumi tiek uzskatīti par vērtīgiem resursiem. Viena no galvenajām SIA “ZAAO” aktivitātēm ir iniciatīva izveidot Vidzemes reģionālo aprites ekonomikas centru Valmierā, kas būs veltīts remonta un pārstrādes veicināšanai. Centrs piedāvās risinājumus preču atkārtotai izmantošanai un labošanai.
SIA “ZAAO” īpaši uzsver sociālās uzņēmējdarbības nozīmi aprites ekonomikā, plānojot:
veicināt darba integrāciju, nodrošinot darba iespējas sociāli mazaizsargātajām grupām, lai tās aktīvi piedalītos aprites ekonomikas procesos, piemēram, apgūstot iemaņas, kas ir saistītas ar preču atgriešanu sabiedrībai to otrreizējai lietošanai.
attīstīt preču otrreizēju izmantošanu un remontu, sadarbojoties ar sociālajiem uzņēmumiem, kas nodrošina labošanas un atkārtotas izmantošanas pakalpojumus;
iesaistīt sabiedrību, organizējot izglītojošas aktivitātes, lai informētu par aprites ekonomikas priekšrocībām.
Pasākumā sociālo un komercuzņēmumu pārstāvji satikās, lai viens otru iepazītu, aprunātos klātienē, saprastu piedāvājumu un vajadzības, kas radīja pamatu turpmākām sociāli atbildīgām iniciatīvām. Tā laikā tika uzsvērta nepieciešamība pēc ciešākas sadarbības starp sociālajiem un lielajiem uzņēmumiem, lai Latvijā izveidotu ilgtspējīgu un atbildīgu biznesa vidi. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un tās partneri turpinās šo iniciatīvu, veicinot sabiedrības labklājību un vides ilgtspēju.