Logo
lv en

Izstrādāta Rokasgrāmata un noslēgušās apmācības darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem

19.06.2023

Noslēgušies pieci apmācību semināri Valsts vides dienesta, pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju komersantu un atkritumu poligonu operatoru darbiniekiem darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem. Apmācības organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) LIFE Waste to Resources IP projekta ietvaros sadarbībā ar pieaugušo neformālās izglītības iestādi “DOMUS Izglītība”.

Pirms apmācību programmas īstenošanas īpaši šīm apmācībām tika veidota apmācību programma un izstrādāta rokasgrāmata darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem, sniedzot visaptverošu informāciju, kuru būtiski zināt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kura rīcībā ir azbestu saturoši materiāli. Aicinām iepazīties ar Rokasgrāmatu darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem šeit.

Apmācību mērķis bija sniegt dalībniekiem teorētiskas zināšanas par azbesta ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, attīstīt praktiskas iemaņas azbestu saturošo materiālu un atkritumu atpazīšanā un darba drošības pasākumu ievērošanā, kā arī sniegt informāciju par starptautisko un nacionālo normatīvo aktu prasībām bīstamo atkritumu apsaimniekošanā un noteiktām sankcijām par to neievērošanu.

Kopumā no maija līdz jūnijam ir īstenoti pieci apmācību semināri, kuros zināšanas ieguva 125 darbinieki, par to saņemot apliecinājumu par apmācību programmas apguvi nokārojot zināšanu pārbaudes testu. Zināšanas un prasmes būs noderīgas arī tad, kad VARAM pilotprojekta veidā uzsāks atbalsta sniegšanu sociāli mazaizsargāto personu mājsaimniecībām. Darbības ar azbestu saturošajiem atkritumiem drīkst veikt uzņēmumi, kuriem ir izdotas atļaujas rīkoties ar bīstamajiem atkritumiem. Pieredzējuši un zinoši speciālisti varēs savākt un iepakot azbesta šīfera plāksnes videi un cilvēku veselībai drošā veidā, transportēt un izvest no mājsaimniecībām azbestu saturošus atkritumus.

Jāuzsver, ka primāri tiek plānots atbalstīt sociāli mazaizsargātās personu grupas (trūcīgās un maznodrošinātās personas), kurām savās mājsaimniecībās nepieciešams atbalsts azbestu saturoša jumta seguma savākšanai, aizvešanai un apglabāšanai atkritumu poligonos, kur tas ir atļauts. Tas attiecināms uz dažādiem apbūves tipiem: dzīvojamām mājām, dārza mājām, saimniecības ēkām, vasarnīcām. Atbalsta kritēriji tiks izstrādāti līdz 2023.gada beigām.

Dalīties:

Atbildīga un videi draudzīga Cēsu pilsētas svētku svinēšana

19.07.2024

Lai nodrošinātu ne vien krāšņu, bet arī atbildīgu un...
Lasīt vairāk
Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” attīstās izglītības un vides aizsardzības veicināšanai

17.07.2024

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” paspārnē...
Lasīt vairāk
Grēta Girvaite: Permakultūras rīks “GALA Dārzs”

15.07.2024

Noslēdzot rakstu sēriju par zinātniski pētnieciskā...
Lasīt vairāk
Latvijā attīstās koprades darbnīcu koncepts

09.07.2024

No 3D printera līdz šujmašīnai – koprades darbnīcās var...
Lasīt vairāk