Logo
lv en

Aizvadīts seminārs par ilgtspējīgu vides izglītību atkritumu apsaimniekošanas nozarē Latvijā

19.10.2023

Lai meklētu un pārrunātu iespējamos risinājumus ilgtspējīgai vides izglītībai Latvijā, ceturtdien, 19.oktobrī “Getliņi EKO” Vides izglītības centrā norisinājās seminārs „Ilgtspējīga vides izglītība atkritumu apsaimniekošanas nozarē”.

Seminārā diskutēja par valsts un pašvaldību lomu sabiedrības izglītošanā par aprites ekonomiku, datu nozīmi, plānojot vides izglītības aktivitātes, kā arī vides izglītības metožu dažādību. Seminārā piedalījās lielāko Latvijas atkritumu poligonu pārstāvji, atkritumu apsaimniekotāji un pārstrādes uzņēmumi,  valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji.

VARAM LIFE integrētā projekta ieviešanas nodaļas vadītāja Alise Vecozola sniedza prezentāciju par LIFE Waste To Resources IP projektu un tā sasniedzamajiem rezultātiem.

“Vides izglītība atkritumu apsaimniekošanā Latvijā ir ceļš uz ilgtspējīgu nākotni, kurā atkritumi ir vērtīgs resurss. Izglītot par vidi nozīmē apzināties, ka katrs solis, ko mēs veicam, atstāj nospiedumu. Tādēļ vides izglītība ir ne tikai mūsu pienākums pret pašiem sevi, bet arī rūpes par esošo un topošo paaudžu dzīves kvalitāti,” uzsver “Getliņi EKO” projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota.

Par datu nozīmīgumu, plānojot vides izglītības aktivitātes, savā pieredzē dalījās "Eco Baltia vide" pārstāvis Armands Utināns.

“Getliņi EKO” šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajām vides izglītības centriem Latvijā, kuru ik gadu apmeklē 8 000 viesu no Latvijas un ārvalstīm. Viesošanās sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi” ļauj gūt priekšstatu par to, kāds ir sadzīves atkritumu dzīves cikls. Tāpat ekskursijas laikā apmeklētāji gūst izpratni par atkritumu poligona apsaimniekošanu, enerģijas ražošanu un to, kā norit dārzeņu audzēšana vienā no modernākajām siltumnīcām Eiropā.

SIA „Getliņi EKO” ir Rīgas valstspilsētas un Ropažu novada pašvaldību kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņi”. Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un drošs atkritumu pārstrādes centrs.

Dalīties:

Atbildīga un videi draudzīga Cēsu pilsētas svētku svinēšana

19.07.2024

Lai nodrošinātu ne vien krāšņu, bet arī atbildīgu un...
Lasīt vairāk
Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” attīstās izglītības un vides aizsardzības veicināšanai

17.07.2024

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” paspārnē...
Lasīt vairāk
Grēta Girvaite: Permakultūras rīks “GALA Dārzs”

15.07.2024

Noslēdzot rakstu sēriju par zinātniski pētnieciskā...
Lasīt vairāk
Latvijā attīstās koprades darbnīcu koncepts

09.07.2024

No 3D printera līdz šujmašīnai – koprades darbnīcās var...
Lasīt vairāk