Logo
lv en

Aicinām pieteikties "Mana jūra" ekspedīcijai

03.06.2024

Kampaņas "Mana jūra" ietvaros organizētā zaļā ekspedīcija (LIFE projekta “No atkritumiem uz resursiem” ietvaros) sāksies 13. jūlijā plkst. 12.30 pie Ainažu mola. Pievienoties ekspedīcijas komandai, kā katru gadu, ir iespēja ikvienam interesentam, izvēloties sev tīkamāko ekspedīcijas posmu.

Mēneša laikā, no 13. jūlija līdz 13. augustam, jau 13. gadu tiks mērota Latvijas piekraste, no Igaunijas līdz Lietuvas robežai, ar kājām noejot vairāk kā 500 kilometru garo ceļu. Ik dienu tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, ļaujot saprast reālo vides stāvokli piekrastē un veidojot pamatu praktiskai rīcībai un risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.

Ekspedīcijas laikā būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, baudīt muzikālo vakaru saulrietā, kā arī būs padomāts par ģimenēm ar mazajiem. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesēm, vēlmēm un iespējām.

Pieteikšanās ekspedīcijai: manajura.lv/pieteiksanas/

Mana jūra kalendārais grafiks: manajura.lv/kalendars/

Kampaņas “Mana Jūra” jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu rezultāti 2023. gadā norādīja, ka vidēji katros 100 metros pludmales zonā tiek atrastas 375 atkritumu vienības un vidēji katrā pludmalē atrodami 35 dažādi atkritumu veidi. Tas gandrīz 19 reizes pārsniedz ES Laba jūras vides stāvokļa mērķi, kas ir 20 atkritumu vienības uz 100 metriem. No kopējā atkritumu daudzuma, izvērtējot materiālu īpatsvaru piekrastē, 75.7% satur dažādi plastmasas izstrādājumi un polimēru materiāli, tiem seko papīrs un kartons (7%), metāls (6.7%), zemāk ierindojas - stikls un keramika, pārtikas atkritumi, koks, gumija, tekstils un apģērbs, ķīmiskās vielas.

Zaļās ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai, kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības, un uzņēmējus kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā.

Kampaņu “Mana jūra” īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds, sadarbībā piekrastes aizsardzībā ieinteresētajām pašvaldībām un uzņēmumiem. Kampaņas ‘’Zaļā ekspedīcija’’ tiek īstenota Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE 2018. – 2020. gada projekta ietvaros „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju”.

Mana jūra: https://manajura.lv/ https://www.facebook.com/tirajuravieno

Vides izglītības fonds: https://videsfonds.lv/

Dalīties:

Latvijā attīstās koprades darbnīcu koncepts

09.07.2024

No 3D printera līdz šujmašīnai – koprades darbnīcās var...
Lasīt vairāk
Antra Adiene: pārtikas atkritumu mazināšanas iniciatīvas Eiropas valstīs un labās prakses piemēri Latvijā

04.07.2024

Turpinām iepazīstināt ar labāko zinātniski pētniecisko...
Lasīt vairāk
Daniela Dreslere: mencu ādu potenciāls kolagēna ieguvē

26.06.2024

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija...
Lasīt vairāk
ZAAO veiksmīgi uzsāk jaunu izglītības programmu par aprites ekonomiku

19.06.2024

SIA "ZAAO" (turpmāk – ZAAO) Reģionālās aprites...
Lasīt vairāk