Logo
lv en

Izstrādāta Rokasgrāmata un noslēgušās apmācības darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem

19.06.2023

Noslēgušies pieci apmācību semināri Valsts vides dienesta, pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju komersantu un atkritumu poligonu operatoru darbiniekiem darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem. Apmācības organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) LIFE Waste to Resources IP projekta ietvaros sadarbībā ar pieaugušo neformālās izglītības iestādi “DOMUS Izglītība”.

Pirms apmācību programmas īstenošanas īpaši šīm apmācībām tika veidota apmācību programma un izstrādāta rokasgrāmata darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem, sniedzot visaptverošu informāciju, kuru būtiski zināt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kura rīcībā ir azbestu saturoši materiāli. Aicinām iepazīties ar Rokasgrāmatu darbam ar azbestu saturošiem atkritumiem.

Apmācību mērķis bija sniegt dalībniekiem teorētiskas zināšanas par azbesta ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, attīstīt praktiskas iemaņas azbestu saturošo materiālu un atkritumu atpazīšanā un darba drošības pasākumu ievērošanā, kā arī sniegt informāciju par starptautisko un nacionālo normatīvo aktu prasībām bīstamo atkritumu apsaimniekošanā un noteiktām sankcijām par to neievērošanu.

Kopumā no maija līdz jūnijam ir īstenoti pieci apmācību semināri, kuros zināšanas ieguva 125 darbinieki, par to saņemot apliecinājumu par apmācību programmas apguvi nokārojot zināšanu pārbaudes testu. Zināšanas un prasmes būs noderīgas arī tad, kad VARAM pilotprojekta veidā uzsāks atbalsta sniegšanu sociāli mazaizsargāto personu mājsaimniecībām. Darbības ar azbestu saturošajiem atkritumiem drīkst veikt uzņēmumi, kuriem ir izdotas atļaujas rīkoties ar bīstamajiem atkritumiem. Pieredzējuši un zinoši speciālisti varēs savākt un iepakot azbesta šīfera plāksnes videi un cilvēku veselībai drošā veidā, transportēt un izvest no mājsaimniecībām azbestu saturošus atkritumus.

Azbestu saturošā šīfera nodošanai var pieteikties arī Latvijas Goda ģimenes apliecības turētāji

04.06.2024

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija...
Lasīt vairāk
Azbesta atbalsta programmas 2. kārtas veidlapa un nolikums (pieteikšanās ir noslēgusies)

03.06.2024

Informējam, ka pieteikšanās azbesta atbalsta programmā ir...
Lasīt vairāk
VARAM ministre I.Bērziņa: mums ir nepieciešama plašas sabiedrības izpratne un zināšanas par azbestu saturošo atkritumu bīstamību

08.05.2024

Šodien, 8. maijā, Vides aizsardzības un reģionālās... Informācija sagatavota LIFE integrētā projekta “Atkritumi...
Lasīt vairāk
Biežāk uzdotie jautājumi

02.05.2024

1.     Vai azbestu saturošā šīfera nodošanas pakalpojumam...
Lasīt vairāk